Холодильний компресор: особливості роботи, призначення та види устаткування

Холодильний компресор: особливості роботи, призначення та види устаткування

Комерційні холодильники та морозильні камери є найважливішими елементами обладнання в будь-якому ресторані чи місці, де обробляються й зберігаються харчі та напої. Компресор є «серцем» операційної системи вашого холодильника, а конденсатор і випарник — основними артеріями, які перекачують холодоагент («кров») через блок (або «тіло») для регулювання та підтримки заданої всередині температури. Налагоджена робота системи забезпечує належне охолодження їжі.

Для чого потрібен холодильний компресор у промисловому обладнанні

Холодильний компресорЩоб холодильники працювали справно, внутрішня температура повинна постійно залишатися нижче температури навколишнього середовища. Жодна холодильна установка не є герметичною. Часто холодне повітря витікає, а тепле потрапляє всередину, що призводить до підвищення температури вище встановленого значення. Коли температура всередині холодильника чи морозильника підіймається вище встановленого значення, датчики температури в блоці сигналізують про включення компресора, і починається процес охолодження.

Холодильний компресор https://energoholod.com.ua/uk/kompresory/kompressory-torgovogo-holodilnogo-oborudovaniya-uk/ — це пристрій, який збільшує тиск газу шляхом зменшення його об’єму. Він схожий на насоси, оскільки може передавати рідину в інші частини системи через клапан. Якщо компресор у холодильнику споживає менше енергії та працює безперебійно, ви заощаджуєте кошти на електроенергію.

Різні типи холодильних компресорів, які використовуються в промислових установках

Хоча існують різні типи компресорів, які використовуються в холодильних установках і системах кондиціонування повітря, найбільш широко розповсюджені в ресторанному бізнесі поршневі або спіральні компресори. Поршневі компресори меншого розміру рекомендуються для невеликих входів і доступів, тоді як герметичний спіральний компресор є кращим варіантом для великих установок.

Перед тим, як обрати та купити компресор https://energoholod.com.ua/uk/kompresory/, ознайомтеся з основними типами обладнання.

  • Поршневий компресор найбільш широко використовується в комерційних холодильних установках. Він має поршень і циліндр, як і автомобільний двигун. Зворотно-поступальний рух поршня стискає холодоагент усередині циліндра. «Герметичний» компресор означає, що корпус герметично закритий.

  • Гвинтовий компресор є різновидом ротаційних компресорів, за винятком того, що дана модель може створювати високий тиск з невеликою кількістю газу. Він складається з системи гвинтового двигуна з двома сітчастими гвинтами, де холодоагент стискається. В основному використовується для промислового охолодження на заводах.

  • Спіральний компресор складається з двох переплетених сувоїв, які стискаються та створюють тиск холодоагенту. Один із сувоїв нерухомий, а інший обертається навколо нерухомого. Коли сувій рухається, утворюються невеликі камери, і саме там стискається холодоагент.

Оскільки спіральні компресори мають менше рухомих частин, ніж звичайні поршневі моделі, вони менше виходять з ладу та довше прослужать. Вибрати та придбати потрібне холодильне обладнання, у тому числі й конденсатори повітряного охолодження для промислових холодильників, можна в компанії «ЕнергоХолод».