Ідеальне освітлення в квартирі

Ідеальне освітлення в квартирі

Правильне освітлення будь-якої кімнати підвищує функціональність, створює атмосферу і є невід’ємною частиною дизайну. Для того, щоб спроектувати освітлення для вашої квартири, треба починати з перенесення планування “на папер”. Врахуйте розміщення меблів, архітектурні особливості та потік природного світла, і визначте зони, які потребують робочого освітлення, акцентного освітлення або зовнішнього освітлення.

Далі потрібно розділити квартиру на різні освітлювальні зони за призначенням — якщо вам складно це зробити, варто звернутися до дизайнерів https://yellowin.com.ua/ua/. Загальні зони включають навколишнє освітлення для загального освітлення, робоче освітлення для певних видів діяльності та акцентне освітлення для виділення декору. Втім, природне освітлення є більш корисним, тому використовуйте прозорі штори або жалюзі, які пропускають сонячне світло, і розташуйте меблі так, щоб максимально використовувати природні джерела світла. Так ви зменшите потребу в штучному освітленні.

Для того, щоб створити відчуття глибини, застосуйте багаторівневий підхід до освітлення, поєднуючи навколишнє, робоче та акцентне освітлення. Це також дозволить регулювати освітлення відповідно до різних видів діяльності та настрою.

Вибирайте світильники, які відповідають призначенню кожної зони освітлення:

  • загальне освітлення: підвісні світильники, люстри або вбудовані світильники для навколишнього освітлення;
  • робоче освітлення: настільні лампи, освітлення під шафою, регульовані настінних бра;
  • акцентне освітлення: трекові або настінні світильники.

Подбайте про те, щоб вибрані освітлювальні прилади доповнювали загальний стиль квартири. За можливості встановіть діммери для регулювання інтенсивності освітлення. Діммери дозволяють налаштовувати атмосферу, створюючи затишну атмосферу для відпочинку або більш яскраве освітлення для завдань.

Визначте місця, де робоче освітлення важливе, наприклад кухня, робочий кабінет або куточки для читання і встановіть цілеспрямовані та регульовані світильники. Для демонстрації архітектурних особливостей, таких як відкриті цегляні стіни, ніші або унікальні текстури, подумайте про освітлення на доріжці або настінні світильники. Переконайтеся, що вимикачі світла є легко доступними, і розгляньте можливість освітлення з датчиком руху для зручності в певних приміщеннях.

Зверніть увагу на колірну температуру лампочок. Вищі температури (близько 2700 К) створюють затишну та інтимну атмосферу, тоді як нижчі температури (близько 4000 К) підходять для робочих зон або спеціалізованих приміщень — скажімо, домашнього кабінету. Вибирайте енергозберігаючі рішення освітлення, наприклад світлодіодні лампи. Вони не тільки зменшують споживання енергії, але й мають довший термін служби, зводячи до мінімуму частоту заміни лампочок. Експериментуйте з різними схемами освітлення та не соромтеся комбінувати різні світильники, щоб досягти бажаної атмосфери в кожній кімнаті.