Вторник, 17 мая

Різноманітні породи котів – основні характеристики

Коти є найпопулярнішими домашніми вихованцями, адже вони красиві, пухнасті, милі, ласкаві. Однак характер вихованця часто залежить від його породи. Коли ви вибираєте кота, то варто познайомитися з характеристиками всіх порід детальніше. Породи кішок можуть бути різними, у них свої відмінні характеристики, вони впливають на зовнішній вигляд і впізнаваність породи.

Найвідоміші породи кішок

Однією з найпопулярніших порід котів є сіамські кішки. Країна походження Тайланд, сіамська кішка одна з найвідоміших найдавніших порід, тривалість життя таких котів 13-15 років, а вага від 3 до 5 кг. У них особлива характерна забарвлення, яка називається бірманська або гімалайської. Такі коти виглядають дуже граціозно, і в той же час мило. Багато хто вважає, що сіамська кішка дуже схожа на маленького гепарда, вона виглядає дуже елегантно, і у неї з’являється характерне забарвлення віком. У неї довгий ніс, невелика щелепа, вуха трохи подовжені і великі, у неї обов’язково злегка розкосі очі блакитного або синього кольору.

Найбільш популярними на сьогоднішній день також є висловухі кішки. Найчастіше вони називаються шотландськими. Шотландська висловуха також може називатися на англійський манер скоттиш-фолд і скоттиш-страйт, ще кілька століть тому була відома порода кішок, у яких дивні загнуті вперед вушка. Ця порода має характерні ознаки і кішок дуже легко впізнати. Найчастіше у них коротке густе хутро, який прилягає до тіла. Кішка може бути білим, блакитним, смугастим, мармуровим, голова у них масивна і помітні щоки, ніс широкий. Висловухі кошенята починають з’являтися з п’ятого тижня, у них обов’язково великі круглі очі і найчастіше колір як окрас.

Особливості певних порід кішок

Популярною також вважається порода кішок Абиссинская. Ця кішка відноситься короткошерстої і з’явилася в Ефіопії. Вона дуже граціозна, має особливі риси, перш за все, такі кішки мають незвичайне забарвлення хутра, у них дуже розвинені м’язи на тілі, у них міцна шия. Коти завжди більші, ніж кішки, голова у них середнього розміру, мордочка невелика, але злегка приплюснута. Вуха середнього розміру і широко поставлені. У них дуже стрункі лапи, а характерною ознакою породи є те, що такі кішки завжди стоять тільки на кінчиках пальців, як ніби навшпиньки. У них розкосі очі, зазвичай зелені або бурштинові. Що стосується забарвлення, то він може бути різним – дикий, соррель, блакитний і фавн. Кожна з порід кішок має свої особливості в догляді, годуванні, але порода багато в чому визначає тип кішки.